Motivasyon Kartları

Richard Branson Diyor Ki;

Ekleyen Gizem

”Başarısızlık asla kötü bir deneyim değil, öğrenilmesi gereken bir süreçtir.’

Kimilerinin ‘Çılgın İşadamı’ olarak tanıdığı Branson, 16 yaşında bir dergi çıkarma girişimiyle iş hayatına başlamış oldu.  Şimdi iseVirgin Şirketler Grubu sahibi olarak büyük bir rüyasını gerçekleştirdiğini ifade ediyor.lak şirketi, radyo, havayolu, içecek, sinema, gelinlik, kozmetik, kitapevi, banka, gaz ve elektrik, otomobil, elektronik gibi sektörlerde yer alan Branson, dünya çapında birçok ülkede Virgin markasıyla faaliyet gösteriyor.

Virgin Galactic

Virgin Galactic şirketi, Branson’un uzay turizmi hayalini gerçekleştirmek için kurduğu bir şirket. Söz konusu şirket, yörünge altı uçuşlar için 200 bin dolarlık bir ücret istiyor. Virgin Galactic’e ait ilk ‘özel mülkiyetli’ uzay gemisi SpaceShipTwo, taşıyıcı uçağa bağlı olmadan ilk solo  uçuşunu çoktan gerçekleştirdi.

Virgin Media

Branson’ın yayın grubu Virgin Media ise, ABD’li milyarder John Malone’un sahibi olduğu Liberty Global’a satıldı. Branson sosyal sorumluluk konusunda da oldukça duyarlı. Öyle ki, küresel ısınmanın ciddiyetinin farkına varan Branson kendi havayolu şirketinde önlemler alıyor. Geçtiğimi yıllarda da Branson, küresel ısınmayı artıran gazların yok edilmesini sağlayacak bir çözüm bulan kişiye de 25 milyon dolarlık ödül vaat etmişti.

Yazar Hakkında

Gizem

İTÜ'lü mühendis, sanatsever piyanist, haber ve sanat programı yapımcısı, editörü, sunucusu. Ayrıca bir Fransızca aşığı.

Bir Yorum Bırak