İnovasyon ve Teknolojiyi Haberle

Mısır, Afrika’nın En Yüksek Binasını İnşa Ediyor!

Ekleyen Gizem

HaberleTV  Yorumu: Artık Nil Nehri boyunca dizilen yapılardan bir diğeri bu bina olacak. Fakat bu binanın diğerlerinden farkı sadece Nil Nehri kıyısındakilerden yüksek olması değil, Afrika’nın en yüksek binası olması. Ayrıntıla yazıda…

‘’Mısır Yatırıma Hazır!

Mühendisler ve mimarların usta becerisi sayesinde bu binanın üçgen bir şekilde dönerek başlayan bir dizayna sahip olacağı ve geri kalan kısımlarının dikdörtgen olarak devam edeceği ifade ediliyor. Nil Nehri’nin ve piramitlerin panoramik görüntüsünün en üst kattan görülmesi mümkün olacak bina sayesinde aslında ‘’Mısır yatırıma hazır!’’ mesajı verilmesi planlanıyor.

2007 Yılında Tasarlandı

2007 yılında Zaha Hadid tarafından dizayn edilen ‘’Nil Kulesi’’ isimli yapı Nil Nehri ve Kahire’nin adeta çehresini değiştirmeyi planlıyor. Önceden açıklanan fiyata göre bu proje 600 milyon dolara tamamlanacak dense de şu an 750 milyon dolara mal olacağının tahmin edildiği ifade ediliyor.

Economic Reformlar İçin Yatırım Yapıyor

Mısır strateji olarak ekonomik reformlarda yükseliş amaçladığı için bu tarz yüksek ve pahalı binaların arttırılmasını hedefliyor. Şu sıralar  Mısır’ın gündeminde toplamda 248.2 milyar dolar değeri olan 1.400 aktif inşaat projesi bulunuyor. Bu yapıların Mısır açısından önemi gerçekten büyük çoğu uzman ‘’Mısır için ekonomi ve ülkenin gelişimi yeniden başladı.’’ yorumlarında bulunuyor.

Yazar Hakkında

Gizem

İTÜ'lü mühendis, sanatsever piyanist, haber ve sanat programı yapımcısı, editörü, sunucusu. Ayrıca bir Fransızca aşığı.

Bir Yorum Bırak