Motivasyon Kartları

Les Brown Diyor ki;

Ekleyen Gizem

”Çoğu insan hayallerini yaşamaz; çünkü korkularını yaşar.”

Les Brown Kimdir?

Motivasyon Eğitmeni, yazar, politikacı olan Les Brown 17 Şubat 1945 yılında doğdu. Hayatıyla, hırslı kişiliğiyle ve kararlılığıyla tüm insanlara örnek niteliğinde bir kişiliğe sahip olan Brown, yaşadığı zorluklara rağmen ayakta durmayı başaran ve bununla da kalmayıp örnek teşkil edecek bi rhayata sahip olan nadir kişilerden biridir.

Ailesi Tarafından Terk Edildi

Miami’de dünyaya gelen ve Wesley adında ikiz kardeşi olan Brown’ın ailesiyle mutlu bir şekilde vakit geçirecek ve onlardan destek isteyecek zamanı hiç olmadı çünkü küçük yaşta ailesi ailesi tarafından terk edildi. Yine de ona destek olan bir kişi onu çok küçükken evlat edinen genç bir kadın oldu.

”Bir başkasının senin hakkındaki görüşü, senin gerçeğin olmak zorunda değil”

Ona göre bir başkasının inanışı, doğruları, hayat görüşü, negatif düşünceleri bir diğer insana ait değildi. Hep öyle düşündü ve çevresinde negatif olaylarla karşılaşınca olumsuz düşüncelere sahip olan insanlara kulak asmadı.  Gerçeği gördü ve hayatının kendi çabasına bağlı olduğunu anlamış. 93-97 yılları arasında evli kaldı ve bir süre sonra boşandı.  Ohio eyaleti parlamento üyeliği yaptı. Halen Motivasyon eğitimlerine devam etmekte,  saatte 20 bin dolar kazanabilmektedir.

 

Yazar Hakkında

Gizem

İTÜ'lü mühendis, sanatsever piyanist, haber ve sanat programı yapımcısı, editörü, sunucusu. Ayrıca bir Fransızca aşığı.

Bir Yorum Bırak