İnovasyon ve Teknolojiyi Haberle

Kore’nin En Zengin 4 Kadını!

Ekleyen Gizem

HaberleTV Yorumu: Samsung C&T’den Telecom’a kadar birçok şirkette tecrübesi olan, kimi hala çalışmaya devam eden kimi emekli olan Kore’nin 5 başarılı, zengin ve girişimci ruhlu kadını yazıda…

LEE MYUNG-HEE

Net kazancı yaklaşık 2.3 milyar dolar olan Lee Myung-Hee, Shinsegae Grup’un yönetim kurulu başkanıydı. Üstelik kız kardeşi Lee Kun-Hee de Samsung’un yönetim kurulu başkanı. Myung-Hee, yönetim kurulu başkanlığını yaptığı Shinsegae Grup bünyesinde aralarında Dolce & Gabbana, Armani gibi markaların da olduğu 30’dan fazla markanının ithal edilmesini sağlıyordu. Şu anda 75 yaşında ve emekli.

LEE BOO-JIN

Net kazancının yaklaşık 2.1 milyar dolar olduğu ifade edilen Lee Boo-Jin, Seul’ün en gözde konaklama yerlerinden biri olan Hotel Shilla’nın başkanlığını yürütüyor. Aynı zamanda bu otel, Seul için, Lotte isimli otelden sonra gümrükten muaf en avantajlı konaklama yeri olarak görülüyor. Lee Boo-Jin aynı zamanda Samsun C&T’nin alım satım departmanı için de danışmanlık yapıyor. Evli ve bir çocuğu var.

LEE SEO-HYUN

Net kazancının 1.9 milyar dolar olduğu ifade edilen Lee Seo-Hyun, Samsung C&T’nin moda bölümünün başkanı. Aynı zaman da Samsung yönetim kurulu başkanı Lee Kun-Hee’nin de ikinci kızı. New York’taki Parsons School’un Tasarım bölümünden mezun olan Lee Seo-Hyun 44 yaşında ve dört çocuğu var.

  CHEY KI-WON

Yıllık kazancı 1.5 milyar dolar olduğu ifade edilen Chey Ki-Won, SK Grup yönetim Kurulu Başkanı Chey Tae-Won’un en genç kızı. Chey Ki-Won SK Grup Mutluluk Paylaşım Kuruluşu’nun başkanlığını yürütüyor. Bu kuruluş bünyesinde eğitim programları, çocuklar için sosyal girişimler düzenliyor. Geçtiğimiz yıllarda boşanan Chey Ki-Won şu anda 54 yaşında.

 

 

 

 

Yazar Hakkında

Gizem

İTÜ'lü mühendis, sanatsever piyanist, haber ve sanat programı yapımcısı, editörü, sunucusu. Ayrıca bir Fransızca aşığı.

Bir Yorum Bırak