İnovasyon ve Teknolojiyi Haberle

Japonlar Soruyor: Arabalar Ne Zaman Uçacak?

Ekleyen Gizem

HaberleTV Yorumu: Japon hükümeti ”uçan araçlar” konusunda oldukça kararlı. Bu kararlılığı hükümetin son dönemler uçan arabaların geleceğini ne kadar yatırım yaptığını gözlemleyerek anlamak mümkün. Öyle ki Çarşamba (5 Eylül) günü gizli firmaların da katıldığı inovatif toplantıda, geleceğin fütüristik araçları hakkında da önemli detaylar paylaşıldı. Ayrıntılar yazıda…

Yıl Sonuna Kadar Hedefleri Var 

Öncelikle toplatıdan sonra alınan bilgilere göre, bu konuda yatırım yapacak hükümetler 2018 yılının sonuna kadar bir yol haritası belirlemeyi ve ticari açıdan bu haritaya uyum sağlamayı planlıyorlar.

Japon Hükümeti’nin Ortakları Var

Halihazırda Japon hükümeti uçan arabalar konusunda ortaklarını hazırlamış durumda. Ortaklar arasında Boeing, Airbus ve aynı zamanda All Nippon Havayolları, Japan Havayolları gibi firmalar da var.

Cartivator Projesi

Japonya, bu konuda kararlı olduğunu çeşitli projeleriyle de gözler önüne seriyor. Onlardan biri de bir grup Japon mühendisin geliştirdiği, drone teknolojisine dayanan, 3 tekerlekli araç Cartivator. Bu aracın prototipinin 2019 sonunda duyurulması planlanıyor. Üstelik 2020’de Tokyo’nun ev sahipliği yaptığı Olimpiyat Oyunları’nda da yer alması planları arasında.

 

 

Yazar Hakkında

Gizem

İTÜ'lü mühendis, sanatsever piyanist, haber ve sanat programı yapımcısı, editörü, sunucusu. Ayrıca bir Fransızca aşığı.

Bir Yorum Bırak