İnovasyon ve Teknolojiyi Haberle

Japon Milyarder İlk Ay Turisti Olacak!

Ekleyen Gizem

HaberleTV Yorumu: SpaceX’in duyurduğuna göre ZoZo tekstil şirketinin kurucusu Yusaku Maezawa gizli bir uzay hava şirketinin işbirliğiyle, ilk Ay turisti olacak. Peki nasıl? Ayrıntılar yazıda…

”Sonunda Ay’a Gitmeyi Seçtim!”

Maezawa’nın basın açıklamasında söylediği şey ”Sonunda Ay’a gitmeyi seçtim!” oldu. Ardından ekledi ve şöyle dedi:”Çocukken Ay’ı çok severdim. O’nda her zaman insanlığı etkileyen bir şeyler vardı ve Ay insanlığı etkilemeye hala devam ediyor. İşte bu yüzden ki ben böyle bir şansı geri tepemezdim. Bir diğer hayalim ise Ay’a vardıktan sonra oraya ünlüleri davet edip, onları ağırlayabilmek.”

2023 Önemli Tarih

Eğer her şey planlandığı gibi giderse, Maezawa ve havayolu şirketinin bu enteresan planı 2023 yılında gerçekleşecek. NASA’nın açıklamalarına göre ise, Maezawa’nın Ay’a gidişiyle birlikte, bu zamana kadar Ay’a giden toplam kişi sayısı 24’e ulaşmış olacak.

Eugene Cernan ve Harrison Schmitt

En son Ay’a bu şekilde kapsamlı ziyaret ise yıllar önce 1972 yılında gerçekleşmişti. Apollo 17 uzay aracıyla yapılan yolculukta aracın içinde Eugene Cernan, Harrison Schmitt ve Ronald Evans gibi isimler vardı.

 

Yazar Hakkında

Gizem

İTÜ'lü mühendis, sanatsever piyanist, haber ve sanat programı yapımcısı, editörü, sunucusu. Ayrıca bir Fransızca aşığı.

Bir Yorum Bırak