İnovasyon ve Teknolojiyi Haberle

Günümüz Dünyasında Bilmeniz Gereken Teknoloji İle İlgili 5 Şey!

Ekleyen Gizem

HaberleTV Yorumu: Bu kadar hızlı bir yaşam akışında hemen hemen her anımızda yanımızda olan teknolojiye dair çok fazla detayı atlayabiliyoruz. Kimilerini de henüz öğrenmemiş olabiliyoruz. Bu yazıda belki de o bilmediğiniz detaylardan bazılarını bulacaksınız…

  1. Amazon’un Duyurduğu Yeni Teknolojiler

Geçtiğimiz Perşembe günü gerçekleştirdiği basın toplantısında Amazon teknoloji dünyasına yeni katkılarından bahsetti. Onlar arasında yeni Echo Dot, Alexa Guard ve AmazonBasics mikrodalga bulunuyor.

     2. Adobe Marketo’ya 4.5 Milyar Dolar Ödedi

Adobe son günlerde yaptığı bu yüksek meblağlı fiyatla konuşulur oldu. Zamanında Vista Equity Partners’ın 1.8 milyar dolara aldığı bu şirket Marketo’ya Adobe bu sene tam 4.5 milyar dolarlık yatırım yaptı.

    3. Uber Yakında Deliveroo’yu Satın Alabilir

Başka duyumlara göre Uber’in 2 milyar dolar değerindeki yemek startupı Deliveroo’yu satın alacağı söyleniyor. Hatta Uber çoktan bu startupla görüşmelere başlamış bile. Eğer satın alım gerçekleşirse Uber en büyük yemek zincirini kurmuş olacak.

    4. Facebook Tinder’la Görüşmelere Başladı

Aktarılan haberlere göre, Facebook Tinder ile bir anlaşma yoluna gidebilir. Henüz ilk versiyonun sadece Kolombiya’da başlayacağı tahmin edilse de zaman içerisinde Dünyaya açılacağı öngörülüyor.

    5. Instagram Kolay ”Re-Share” İçin Uğraşıyor

Meşhur repost gibi ek uygulamalar gerektiren, başkasının fotoğrafını kendi Instagram profilinde başlamayı sağlayan durum ortadan kalkacak gibi görünüyor. Instagram yeni yaptığı açıklamasında bu durumu düzeltmek ve daha kolay başkasının fotoğrafını kendi profilinde paylaşabilmek için yoğun mesai harcadıklarını ifade etti.

 

Yazar Hakkında

Gizem

İTÜ'lü mühendis, sanatsever piyanist, haber ve sanat programı yapımcısı, editörü, sunucusu. Ayrıca bir Fransızca aşığı.

Yorum

Bir Yorum Bırak