Doğa ve Canlıları Haberle

Golden Retriever Ve Bebek Koala Dostluğu!

Ekleyen Gizem

HaberleTV Yorumu: Bu mükemmel dostluk hikayesine konu olan ülke Avustralya. İşte belki de bu tarz yüzümüzün bir nebze olsun gülmesini sağlayacak olan güzellikler sebebiyle Avustralya asla can sıkılacak bir yer olmayacak kim bilir! Ayrıntılar haberde…

 

Yer: Avustralya

Strathdownnie’de Kerry Mckinnon’un başına gelen bu ‘güzel’ durum aslında her Golden Retriever cinsi köpek sahibinin başına gelecek cinsten değil. Kerry Mckinnon yaşadığı bu yerde özellikle sabah saatleri oldukça soğuk oluyor dolayısıyla canlılar kalın tüylü olmayanların barınması zor bir iklim denilebilir. 

Bir Sabah Eşim Uyandı Ve…

Kerry Mckinnon bu dostluk manzarasıyla ilk karşılaşma anlarını şu şekilde anlatıyor: ”Bu küçük koala’nın bizim yıllardır artık bir aile dostumuz, vazgeçilmezim haline gelen köpeğimiz Asha’nın yanında olduğunu sabah eşim uyanınca görmüş. Sonrasında yanına beni çağırdı ve ikimiz uzun süre şaşkın bakışlarla onları izledik. Bir süre sonra sadece uzun süre gülmeye başladık. Köpeğimiz Aha da şaşkın ifadelerle bize bakıyori kıpırdamıyor ve ne yapacağını bilmiyordu. Çok ilginç tarif edilmez bir andı.”

Oraya Nasıl Geldi?

Kerry Mckinnon kapının akşamdan camın biraz açık bırakıldığını ifade ediyor ama yine de bu minik koalanın tam olarak nasıl Asha’nın yanına geldiğini tahmin edemediklerini vurguluyor. Tahmin edilen noktaysa bebek koalanın annesinin yanından kaybolduğu ne yapacağını bilmediği ve bu sımsıcak Asha’nın kürkünü görünce orda uyumak istediği.

Veteriner Kontrolü

Avustralya denince aslında çok da şaşırılmayacak bu durum Kerry Mckinnon’u, eşini ve tabii köpekleri Asha’yı memnun etmiş görünüyor. Mckinnon, bu minik koalayı da artık beslemeye karar verdiklerini bunun için ilk olarak kendisine veterine kontrolü yaptırdığını ifade ediyor. Hatta kendisinden önce Asha’nın bu koalayı sahiplendiğini, onu korumaya çalıştığını ve bu durumu çoğu zaman köpeklerin insanlardan bile çok daha sadık olmasına bağladığını vurguluyor.

 

Yazar Hakkında

Gizem

İTÜ'lü mühendis, sanatsever piyanist, haber ve sanat programı yapımcısı, editörü, sunucusu. Ayrıca bir Fransızca aşığı.

Bir Yorum Bırak