Doğa ve Canlıları Haberle

Dünyanın En Unutulmaz Sonsuz Havuzu!

Ekleyen Gizem

HaberleTV Yorumu: Instagram’daki meşhur doğayla iç içe lokasyon fotoğraflarını görmeyi çok seviyorsanız büyük ihtimal bu havuzun karşısında yer alan manzara da sizi etkileyecektir. Peki nerede ve ayrıntılar nasıl? Cevabı yazıda…

İsviçre’de bulunan Villa Honegg’in havuzunun bulunduğu kısmı sonsuz snapshot, instagram fotoğraflarınız -günümüzde değerlenme ölçüsü oldu!- ve mükemmel manzarasıyla kesinlikle unutulmaz yerler arasında yer alıyor. Öyle ki, sadece #villahonegg hashtasgiyle yapılan paylaşımların sayısı 17,600.

3.000 Bin Feet Yükseklikte

Villa Honegg müdürü Sebastian Klink’in açıklamaları ise şöyle: ‘’Sosyal medya bizim reklam ayağımız. Fakat biz 2011’deki yenilenme sürecimizden beri herhangi bir ücreti ödemeye gerek kalmadan, sosyal medya üzerinden reklamımızı sağlayabiliyoruz. Burayı ziyaret edenlerin çok sayıdaki paylaşımları bize bu imkanı sunuyor. Burası üç bin feet yükseklikte bir yer ve buraya gelmek ancak dönemeçli bir dağ yolu sayesinde oluyor. İnsanlar da normalden farklı bu tarz tecrübelerini sosyal medyada paylaşmayı çok seviyorlar.’’

İlk Olarak 1905’te Açıldı

Villa Honegg’in kuruluşu aslında çok eskilere dayanıyor. İlk olarak 1905 yılında hizmet vermeye başlayan bu mekan en ciddi ölçüde yenilenme sürecini ise 2011 yılında yaşamış. Otel içerisinde 23 tane oda bulunuyor. Hepsinin manzarası da birbirinden güzel. Üstelik otelde her gelenin lezzetlerine bayıldığı meşhur bir restaurant bulunuyor.

Social Medya Patlaması Fabiana Gama Sayesinde!

Social medyada normalin üzerinde bir etkileşime sahip olan Villa Honegg aslında ilk ve büyük reklam patlamasını birkaç yıl önce Fabiana Gama isimli blogger’ın burası ve en başta spası hakkındaki paylaşımından sonra yaşamış. Gama’nın Youtube’ta paylaştığı eşsiz doğa manzarası eşliğindeki video, otelin yöneticisinin sadece bir gecede bile yüzlerce mail almasına sebep olmuş. Ondan sonraki süreçte ise özellikle Kore, Amerika ve Avustralya’da ziyaretçiler tabiri caizse akın etmeye başlamış.

Eğer Gidecekseniz…

Muhakkak spasına girmeli ve o eşsiz fotoğraf ya da videolardan birini de siz çektirmelisiniz. Otelin çevresindeki arazi de yaz aylarında yürüyüş yapmak için, kışın da kayak yapmak için oldukça elverişli. Restaurant’ın mimarisi de oldukça sıcak ve modern çizgiye sahip. Menüde çok farklı seçenekler var; fakat gidenlerin favorilerinden biri Sezar Salatası. Bizden söylemesi!

Yazar Hakkında

Gizem

İTÜ'lü mühendis, sanatsever piyanist, haber ve sanat programı yapımcısı, editörü, sunucusu. Ayrıca bir Fransızca aşığı.

Bir Yorum Bırak