İnovasyon ve Teknolojiyi Haberle

Drone’la Çekim Yaptı, Dünyadaki Eşitsizliği Gözler Önüne Serdi

Ekleyen Gizem

HaberleTV Yorumu: Fotoğrafçı ve film yapımcısı Johnny Miller drone’u bu kez çok anlamlı bir çekim için kullanmaya karar verdi. Ayrıntılar yazıda…

Eşit Olmayan Sahneler

Johnny Miller bu kez çok önemli bir sosyal konuya değindi. ”Eşit olmayan sahneler” ismini verdiği projesiyle, Dünya üzerindeki sosyal ve ekonomik yönden ayrımı gözler önüne serdi. Amacı elbette bu durumu çok daha etkili bir şekilde, teknolojiyi de kullanarak ortaya çıkarıp, dikkatlerin çekilmesini, gerekenlerin yapılmasını sağlamaktı.

İşte Drone İle Yaptığı Çekim Sonrası Ortaya Çıkan Manzaralardan Bazıları:

Johannesburg, Güney Afrika

Miller, çekimine Güney Afrika’dan başladı. Ardından zenginlik ve fakirlik çizgisini çok keskin bir şekilde gözler önüne seren yerlerden Meksika, Hindistan, Tanzanya ve Kenya ile çekimlerine devam etti.

Mumbai, Hindistan

Mumbai, Hindistan için çok önemli. 22 milyonluk nüfusuyla Hindistan’ın en kalabalık yerlerinden biri. Özellikle zenginlik ve fakirlik çatışmasının en çok yaşandığı yer Hindistan için burası.

Meksika

Fotoğraftan da anlaşıldığı üzere Meksika’da da oldukça yüksek seviyede sosyal durum çatışması yaşanıyor. Fotoğrafta bir kısımda tenis kortlu, basketbol sahalı, rengarenk döşenmiş bir özel okul varken, sağ tarafta yoksulluğun izleri görülüyor.

 

Yazar Hakkında

Gizem

İTÜ'lü mühendis, sanatsever piyanist, haber ve sanat programı yapımcısı, editörü, sunucusu. Ayrıca bir Fransızca aşığı.

Bir Yorum Bırak