İnovasyon ve Teknolojiyi Haberle

Bu Parmak Akıllı Telefonunuza Takılıyor, Parmaklarınızı Mesaj Yazma Yorgunluğundan Koruyor!

Ekleyen Gizem

HaberleTV Yorumu: Bütün gün mesaj yazmaktan yorulan parmaklarınız için dahiyane, telefonda mesaj yazmayı sevmeyenler için belki de gereksiz görülen bu aparat oldukça dikkat çekmeye başladı bile! Ayrıntılar yazıda…

 

Mobilimb’le Tanışın

İsmi ‘Mobilib’ olan bu takma parmak fikrinin sahibi özellikle İnsan ve Bilgisayar Teknolojileri arasındaki ilişki hakkındaki çalışmalarıyla tanınan Marc Teyssier. Aslında bu projesi kimilerine göre korkunç gelen hatta onlara ”Adams Family” ya da ”Black Mirror”ı hatırlatan bir aparat gibi görünse de, bilgisayar ve tablet kullanıcıları için çok fazla fayda sağlayacağı tahmin ediliyor.

 

Berlin’de Sunulacak!

Marc Teyssier, bu robotik parmağı, işlevlerini ve ayrıntıları Ekim ayında Berlin’de düzenlenecek olan Kullanıcı Arayüzü Yazılım ve Teknoloji konferansın tanıtacak, anlatacak. Değindiği konular arasında aslında bu küçük görünen aparatın tepkilere karşı çok hassas özelliklere sahip olduğu ve beş motorla kontrol edildiği gibi bilgiler yer alacak.

Gerçek Deri Gibi

Teyssier’in aktardığına göre bu robot parmak bir plastik gibi görüntüye sahip değil. Aksine gerçeğine çok yakın olacak şekilde deri görüntüsüne sahip. Robotik özelliği olmasının yanı sıra görünümünde bu kadar gerçekçi olması Teyssier’in bu alandaki gelecek çalışmalarında dizayn ve görünüm açısından ne kadar gerçekçi çalışmalar ortaya koyacağının bir kanıtı niteliğinde.

 

 

 

 

Yazar Hakkında

Gizem

İTÜ'lü mühendis, sanatsever piyanist, haber ve sanat programı yapımcısı, editörü, sunucusu. Ayrıca bir Fransızca aşığı.

Bir Yorum Bırak