Doğa ve Canlıları Haberle

Bu ‘Mikro-Alışkanlık’ Listesini Uygulayın!

Ekleyen Gizem

HaberleTV Yorumu: Uzmanlara göre şu andaki hayatınızdan çok farklı, yeniliklerle dolu bir hayat istiyorsanız , şimdiden ‘mikro-alışkanlık’ kavramına başlamanız ve 1 ila 2 yıl süre arasında sabretmeniz gerekiyor. Peki nedir bu kavramın getirileri, yapılmasının gerekli olduğunu öngördükleri? Cevabı yazıda..

    1. Bir Paragraf Yazın

Uzmanlara göre mikro alışkanlıkların en önemlilerinden biri her gün en azından bir paragraf yazmanız. Yazacağınız şeyin içeriğinin illa ki iş ile ilgili olması gerekmiyor. Onun yerine sevdiğiniz bir yazarın kitabından aklınızda kalanlar, hatta herhangi bir blog da yazabilirsiniz. Uzmanlar dediği şey:”Yeter ki yazın!”

     2. Banka Hesabınızı Kontrol Edin

Evet ilk duyduğunuzda stresli gelse de, uzmanların mikro alışkanlık önerilerinden biri de bu! Hatta günde en az bir kere bu işlemi yapmanızı öneriyorlar. Sebep olarak da gerçekten neye sahipsiniz ve nereye gidiyorsunuz bunu bilmeniz ve panik duygusundan uzak durmanız için gerektiğini ifade ediyorlar.

    3. Her Gün Kendinize Bu Soruyu Sorun!

Uzmanlara göre her gün bıkmadan kendinize sormanız gerekn bir soru var. O da şu: ”Bugün hayatımı nasıl değiştirebilirim?” Bu soruyu sorarken özellikle o gün uğraşmanız gereken problemler ve sorunların kafanızda olmaması, odak noktanızın sadece bu soru olması gerekiyor. Her gün sormanızın sebebi ise aslında her günkü değişiklikleri fark edebilmek, her gün farklı bir cevap bularak ufkunuzu da genişletebilmek.

   4. Daha Fazla Okuyun Ama Sadece Kitap Değil!

Evet belki kitap almayı sevmeyen biri olabilirsiniz. Ama bu kendinizi ve ufkunuzu genişletmeye engel bir bahane kesinlikle değil. Kitap okumuyorsanız bile artık Instagram, Facebook yani sosyal medya üzerinden yararlı şeyleri, sizi ileriye götüreceğini düşündüğünüz, hissettiğiniz içerikleri hemen okumaya başlayın! Belki okumaktan ziyade radyoyu ya da postcadleri seviyor olabilirsiniz, o zaman hiç durmadan bu kez dinlemeye başlayın! Bu sefer en önemli mikro alışkanlıklardan birini de benimsemiş olacaksınız!

Yazar Hakkında

Gizem

İTÜ'lü mühendis, sanatsever piyanist, haber ve sanat programı yapımcısı, editörü, sunucusu. Ayrıca bir Fransızca aşığı.

Bir Yorum Bırak