Motivasyon Kartları

Brain Tracy Diyor Ki;

Ekleyen Gizem

”Bugün sahip olduğunuz en büyük zenginlik; iki kulağınızın arasındadır.”

Brain Tracy Kimdir?

Brian Tracy’nin ailesi oldukça dar gelirliydi. Öyle ki çoğu zamanlar aile faturalarını bile ödemekte zorlanabiliyordu. Şu anda ise Tracy çok farklı bir hayata sahip; Kaliforniya merkezli üç adet multi-milyon dolarlık şirketin başkanı ve CEO’su konumunda. Tracy şu anda çok fazla iş seyahati yapıyor. Gezdiği ülkeler arasında Avrupa, Güney ve Doğu Asya, ABD ve Kanada önde geliyor. Bu zamana dek 6 farklı kıtadaki 80 ülkede çalıştı.

”Öğrenme ve Öğrendiklerinizi Uygulama”

Tracy’nin yaptıkları, söyledikleri, başardıkları ve en başta hayatı adate bir örnek teşkil ediyor. Dört dil bilen Tracy’nin taşıdığı mesaj ise çok manidar: “Öğrenme ve öğrendiklerinizi uygulamayla çözemeyeceğiniz herhangi bir problem, aşamayacağınız herhangi bir engel ve hedef olmadığını düşünüyorum.”

40’tan Fazla Eser

40’tan fazla eser kaleme alan ve yılda 250 binden fazla insanın önüne çıkıp konuşma yapan Tracy’nin başarıları bu mesajın kanıtı niteliğinde desek hiç de yanlış olmaz. Brian Tracy’nin araştırmaları ve başarıları 25 yılın birikimiyle meydana geldi. Advanced Selling StrategiesThe 100 absolute unbreakable laws of Business Success ve The 21 Success Secrets of Self-Made Millionaires gibi kitapları bugünün en etkili öğrenme araçları arasına girdi. Çok fazla okundu, binlerce insanın hayatını etkileyecek derecede öneme sahip oldu.

Tam Bir Aile İnsanı

Başarılı bir iş adamı olan Brian Tracy aynı zamanda tam bir aile insanı. Hayatının aşkı Barbara ile evlenen Brian’ın dört çocuğu var ve şu anda hep birlikte San Diego’da yaşıyorlar. Tracy’nin yaşamı, “başarılı olmak istiyorsak saçmalıklara ve bahanelere geçit vermemeliyiz” düşüncesinin özeti gibi adeta.

 

Yazar Hakkında

Gizem

İTÜ'lü mühendis, sanatsever piyanist, haber ve sanat programı yapımcısı, editörü, sunucusu. Ayrıca bir Fransızca aşığı.

Bir Yorum Bırak