İnovasyon ve Teknolojiyi Haberle

Amazon Kasiyersiz 2. Mağazasını açtı!

Ekleyen Gizem

HaberleTV Yorumu: Amazon bir anlamda ”kap ve git” mantığıyla uyumlu mağazacılık anlayışında ilerlemeye devam ediyor. Bu kez ikinci mağazasıyla bu düşüncenin aslında günümüzün mantalitesini ne kadar yansıttığını  da vurgulamış oluyor. Ayrıntılar yazıda…

Perakendeciliğe kasiyersiz devam eden konsepte ait Amazon mağazası Pazartesi günü Seattle’ın ünlü caddesi 920 Fifth Avenue’de açıldı. Bu mağaza sabah 7’den akşam 7’ye kadar, hafta sonu hariç hizmet verecek. Satışa sunulan ürünle arasında ”yemeğe hazır” tarz yiyecekler, atıştırmalıklar ve yiyecek içecek teçhizatları var.

Temmuz Ayında Planını Paylaşmıştı

Amazon, Temmuz ayında bu 2. mağazasının açılacağını duyurmuştu. Hatta duyurmakla kalmayıp bir de mağazaya dair bir plan bile paylaşmıştı. Fakat mağaza açıldıktan sonra aslında yerleşim yerinin çok daha küçük olduğu gözlemlendi. Amazon’un gelecek için hedefleri arasında ise San Francisco ve Chicago’da da mağaza açmak bulunuyor.

İlki Ocak Ayındaydı

Amazon’un perakendeciliğe yönelik ilk mağazası Ocak ayında Seattle açılmıştı. Belltown’da cadde üzerinde açılan mağaza 1.800 metrekarelik bir alana sahipti. Amazon orda da her mağazasında olduğu gibi QR kodlar, bilgisayar görüntüleme sistemleri gibi teknolojiler kullanarak müşterilerin yapması kolaylaştırmak ve taleplerine daha hızlı cevap verebilmeyi hedeflemişti.

 

Yazar Hakkında

Gizem

İTÜ'lü mühendis, sanatsever piyanist, haber ve sanat programı yapımcısı, editörü, sunucusu. Ayrıca bir Fransızca aşığı.

Bir Yorum Bırak